SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Mezun Kart ile kampüs içerisinde hangi tesislerden yararlanabilirim?

 

  • Mezunlarımız, kütüphane kaynaklarından fiziki olarak yararlanıp, telif hakları doğrultusunda fotokopi çektirebilirler. Kendilerine VPN hizmeti henüz sunulamadığı için elektronik kaynaklardan da kütüphane binasına gelerek yararlanabilirler.
  • Kafeterya hizmetinden faydalanmak isteyen mezunlarımız Sosyal Bina’da yemek servisi verilen saatlerde ODTÜ Mezun Kartını göstererek belirlenen ücret karşılığında yemek yiyebilmektedirler.
  • Mezunlarımızın havuz kullanımına ilişkin güncel ve detaylı bilgiye Havuz Müdürlüğü’nün  https://hm.metu.edu.tr/tr/odtu-mezunu sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Mezun Kartımın geçerlilik süresi ne kadar?

Mezun Kartı’n geçerlilik süresi 4 yıldır.

Mezun Kart için yükleyeceğim fotoğraf nasıl olmalı?

Fotoğrafınızın sistemdeki bilgilere göre yüklenmesi gerekmektedir. Yükleme yapılırken fotoğrafınızın sistemde gösterilen çerçeveyi tam ortalayacak şekilde ve boyutta yerleştirilmesi gerekir. Açıklamalara uygun olmayan formatta yüklenen fotoğraflar nedeniyle ODTÜ Mezun Kartı başvurusu reddedilebilir.

Mezun Kart ücreti ne kadar?

Mezun Kart ücreti 100 TL olup, 4 yıl süreyle geçerlidir.

Mezun Kartı ile kampüse girişte sorun yaşıyorum. Ne yapabilirim?

Mezun Kartınız ile HES (Hayat Eve Sığar) kodu entegrasyonundan kaynaklı bir sorun olabilir. Bu durumda, kapıdaki güvenlik sorumlularından bilgilerinizi sistemden kontrol ettirebilirsiniz.

Mezun Kart onay e-postası gelmedi. Ne yapmalıyım?

Mezun Kart için başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza kartı alabilmeniz için gerekli adımları anlatan bir mail gelecektir. Eğer  geri dönüş e-postası almadıysanız lütfen iletişim adreslerimizden bize ulaşınız.

Mezun Kartımı kaybettim. Ne yapmalıyım?

Mezunlar Ofisi’nin mezun@metu.edu.tr mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-postalarıma nasıl ulaşabilirim?

Kullanıcı hesabınızı oluşturduktan sonra https://alumnimail.metu.edu.tr/ linkinde “Kullanıcı Adı” yerine e-posta adresinizin @alumni.metu.edu.tr uzantısından önceki kısmını ve parolanızı yazarak web tabanlı e-posta hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Şifremi unuttuğumda ne yapmalıyım?

Mezunlarımız için hesap yönetimi sayfası https://alumniaccount.metu.edu.tr/  linki üzerinden ulaşılabilir.