ODTÜM tüm ODTÜ mezunları için bir iletişim ve işbirliği zeminidir. Buradaki paylaşımların da bu iletişim ve işbirliği ortamını geliştirmeye ve güçlendirmeye hizmet etmesi beklenir. Bu platform; mezunlarımızın ODTÜ Etkisine duyalığını artırması, bu etkinin gözler önüne serilebilmesi ve topluma yaygınlaştırılabilmesi için bir fırsattır.

Mezunumuz, genellik ve özgülük değerlendirmelerini yaparak paylaşımlarını ilgili topluluk sayfalarında ya da ana sayfada yapacaktır.

Herkes kendi paylaşımlarından sorumlu olacaktır.

Paylaşımlar, Türkçe ya da İngilizce yapılabilecektir. İngilizce başlayan paylaşımlara yanıt verilirken İngilizce kullanmaya özen gösterilir. Her iki dilde de dilin doğru kullanımına özen gösterilmesi beklenir.

Platform ve topluluk yöneticileri uygunsuz buldukları içerikleri sahiplerini bilgilendirerek kaldırma konusunda yetkilidirler. Yöneticiler de bu yetkinin uygunsuz kullanımının ODTÜ mezunlarının iletişim ve işbirliği ortamının gelişme potansiyelini olumsuz etkileyeceğini gözetmek durumundadırlar.

En eskisinden en yenisine tüm mezunlarımızın bu platformu etkili bir biçimde kullanmak için özen göstereceğine inanıyoruz. Olumlu paylaşım örnekleri, daha fazla paylaşımın ortaya çıkmasını destekleyecektir.