MEZUNLAR OFİSİ

ODTÜM'e kayıt olmak için ODTÜ Mezunları Ağı sayfasına girilir: https://odtum.network

Güncel bir Linkedin hesabınız varsa onun üzerinden kayıt olmak kolay ve etkilidir. Yeni bir şifre gerekmez, önemli ölçüde bilgiyi yeniden girmenize gerek kalmaz. Varsa fotoğrafınızı bile doğrudan etkin kılar. Bunun için açılış sayfasındaki Linkedin logosunu tıklıyorsunuz. Linkedin'e girer gibi e-posta adresinizi ve şifrenizi giriyorsunuz. Sonra da "Erişime izin ver" düğmesini tıklıyorsunuz. Bu izin, Linkedin'den alınabilecekleri alıp ODTÜ ile ilgili eğitim bilgilerini gireceğiniz sayfaya getiriyor. Girişlerinizi tamamlayıp Gönüllülükle ilgi seçeneklere geliyorsunuz. Aslında bunları doldurmadan önce "ODTÜM'de Yönderlik" sayfasına göz atmış olmak iyi gelebilir. Fakat bunu daha sonra yaptığınızda da geç kalmış olmayacaksınız.

Facebook ile kayıt yaptırmanız da bazı kolaylıklar sağlar. Fakat bizdeki Facebook kullanım alışkanlıkları iş ve eğitim bilgileri açısından yetersizliğe neden olabilir.

Birçok yerde olduğu gibi, E-posta adresinizi kullanıp bir şifre oluşturarak da kayıt olabilirsiniz. Bu durumda ODTÜM için gerekli bilgileri teker teker doldurmanız gerekir. Bu konuya gerekli özeni göstereceğinize inandığımız için bu da Mezunlar Ofisi için etkili bir kayıt yöntemidir.

Nisan ayı sonrasında öğrenciler de ODTÜM'e kayıt olabilecekler. Bu yıl yalnızca 4. sınıflardan mezuniyet durumunda olanların üye olmaları tasarlanıyor. Önümüzdeki yıl öğrenci katılımının genişletilmesi düşünülebilir.

Kayıt işlemi; "mezuniyet doğrulamaları"nın ardından tamamlanacaktır. Bu doğrulamaların hızlı ve etkili bir biçimde yapılabilmesi için özellikle, ad, soyadı, bölüm ve mezuniyet yılı bilgilerinin mezuniyet kayıtlarındakiler ile uyuşmasına özen gösterilmelidir. Bu özen gösterilmezse bir dizi yazışma gündeme gelebiliyor. Sonunda sorunlar gideriliyor fakat biraz zaman kaybetmiş oluyoruz.

Sorun yaşarsanız mezun@metu.edu.tr adresine yazın. Telefon da edebilirsiniz: 312 210 4128.