MEZUNLAR OFİSİ

ODTÜ Mezunları Ağının Logosu

ODTÜM, ODTÜ mezunlarının okul, bölüm ve mezunlar arasındaki iletişimini olanaklı kılmak için kullandıkları bir ağın adıdır. Her ODTÜ mezunu kendi isteğiyle ODTÜM'e kaydolabilir. ODTÜM'ün olanaklarından yararlanabilir, ODTÜ'nün kendisinden yararlanmasını kolaylaştırabilir.

Bunun için önce odtum.network adresi üzerinden ya da ODTÜM uygulaması aracılığıyla kayıt olmak gerekiyor.

ODTÜM'ün arayüzü, tüm mezunlarımızı kapsamak üzere İngilizce olsa da tüm ortamları Türkçe yazışmaya uygundur. Türkçe yazarken, adınız dahil, gereken her yerde mutlaka Türkçe karakter kullanmaya özen gösterin.

Kayıt sırasında, birden fazla mezuniyeti olanlar, ODTÜ'den mezun oldukları programların her birini sırasıyla girebilirler.

Paylaşımlarda İngilizce yazmak isteyenler her durumda (Türkçe bir paylaşım dizisinde bile) İngilizce'yi kullanabilirler. İngilizce başlayan paylaşımların İngilizce olarak sürmesine özen gösterilmelidir. Bunlar dışında tüm yazışmalar Türkçe karakterleri de kullanarak Türkçe olarak yapılabilmektedir.

ODTÜM'e kayıt olurken şu kullanım koşullarını benimsemiş oluyorsunuz.

ODTÜM ağının her bir üyesi her türlü paylaşımından kişisel olarak sorumlu olacaktır. Çok geniş bir toplulukta etkileşimde bulunuyor olduğumuz için yazışma ve paylaşma tarzını özenli bir biçimde belirlemek önem kazanıyor. ODTÜM'deki yaygın paylaşım diline ve tutumuna yakınsamayı seçmek, yöntem tartışmalarını gereksiz kılacağından, iletişimin daha etkili olmasını destekleyecektir. Eleştirel ve sorgulayıcı yaklaşımları sonuna kadar desteklemekle birlikte; yasal olarak sorun yaratabilecek ve uygunsuz nitelikteki paylaşımlar, paylaşım sahibi bilgilendirilerek, platform ve topluluk yöneticileri tarafından kaldırılacaktır.

ODTÜ Mezunlar Ofisi, ODTÜM'ün Gizlilik Politikasını tanımlamakta ve buna uygun olarak davranmaktadır.

ODTÜM'ü etkili kullanmak için soldaki menülerin ilgili olanlarından ya da şu iletişim araçlarından yararlanabilirsiniz:

mezun@metu.edu.tr

0312 210 7108