Değerli ODTÜ'lüler,

Kuruluş yıllarından bugüne kadar eğitim ve araştırma faaliyetlerini evrensel standartlarda gerçekleştirmiş, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş bireyler yetişmesine liderlik ve öncülük etmiş olan Üniversitemiz, 130.000'e ulaşan mezunu ile Ülkemizde ve dünyada eğitim, araştırma ve iş dünyasına yön vermeye devam ediyor. Bu noktada övünç kaynağımız sadece mezunlarımızın sayısı değil, nitelikleri ile 62 yıldır dünyaya kazandırdıkları değerlerdir.

Ülkemizde ve dünyanın her köşesinde başarıları ile her zaman gurur duyduğumuz mezunlarımızın hem birbirleri ile hem de üniversiteleri ile olan iletişimlerini güçlendirecek mekanizmaları devreye sokmak öncelikli projelerimiz arasında yer almaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çalışma ile "ODTÜ Mezunları" için www.odtum.network üzerinde özel bir platform oluşturduk. Bu platforma dahil olan mezunlarımız, eski arkadaşları ve hocaları ile görüşebilir, ODTÜ'ye çeşitli projelerle destek olabilir, iş duyurusu paylaşıp kariyer fırsatlarından haberdar olabilirler.

Değerli ODTÜ'lüler,

Mezunlarımızın sahip olduğu en önemli özelliklerinden biri de birbirlerine ve ODTÜ'ye olan bağlılıklarıdır. ODTÜ Rektörü olarak en büyük gurur kaynağım, dünyanın neresinde olursak olalım taşıdığımız bu ODTÜ ruhudur. 62 yıl gibi bir kurum için kısa sayılabilecek sürede bu ruhun oluşmasını sağlayan bütün ODTÜ'lü hocalarımıza, personelimize, öğrencilerimize ve mezunlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyor, ODTÜ Mezunlar Ağı ODTÜM'de sizlerle buluşmayı diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök

Rektör

Rektörden mesaj

Son Güncelleme:
24/05/2018 - 16:01